3 mity na temat peelingów do skóry

kosmetyki

Każda z nas chciałaby mieć czystą, wygładzoną skórę. Zapewnić nam to mogą licznie oferowane peelingi, które możemy wykonywać zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i we własnym domu. W ostatnich latach powstało jednak sporo mitów na temat peeligowania skóry. Czy uda nam się je obalić?

Nie da się ukryć, ze jednym z najpopularniejszych zabiegów mających na celu poprawę jakości oraz wyglądu naszej skóry jest peeling. Stawiamy na niego, ponieważ ma właściwości nie tylko odmładzające, ale również estetyczne – może wyrównać koloryt naszej skóry oraz zlikwidować przebarwienia. Wokół peelingu urosło jednak kilka mitów, z których 3 postaramy się dziś obalić.

 

MIT PIERWSZY: PEELINGI TRZEBA ROBIĆ CODZIENNIE

miska z peelingiem

Aby utrzymywać zdrowy i rozpromieniony wygląd skóry, peelingi wystarczy wykonywać nawet raz w tygodniu. Trzeba pamiętać, że przecież peeling działa mechanicznie i powoduje drobne urazy w powłoce naszej skóry. Jeśli będziemy ten zabieg powtarzały zbyt często w krótkich odstępach czasu, nie damy naszej skórze się zregenerować i w efekcie pozbawimy ją wartości odżywczych, a nasze starania obrócą się przeciwko nam. A tego chyba byśmy nie chciały…

 

MIT DRUGI: PRZED PEELINGIEM NAJLEPIEJ JEST SIĘ WYDEPILOWAĆ

depilacja skóryTo często powielane przez kobiety zdanie jest oczywiście nieprawdziwe. Włoski nie przeszkadzają w zabiegu, ani nie stanowią bariery pomiędzy cząsteczkami peelingującymi a skórą. Poza tym peeling może pomóc w późniejszej depilacji – cebulki włosków są bowiem dzięki niemu osłabione. Nie poleca się wykonywania peelingów po depilacji. Nasza skóra zareaguje na niego nie najlepiej. Mogą pojawić się podrażnienia, zaczerwienienia i pieczenie.

 

MIT TRZECI: WYSTARCZY POSIADAĆ JEDEN RODZAJ PEELINGU I UŻYWAĆ GO NA CAŁYM CIELE

pojemnik z peelingiem

Takie myślenie jest bardzo niebezpieczne. Trzeba pamiętać, że peelingi różnią się od siebie przede wszystkim wielkością i twardością ziaren. Kiedy połączymy grube i twarde ziarna z miękką częścią ciała (taką jak dekolt czy pachy) doznamy poważnych podrażnień. Z kolei gdy będziemy próbowały używać zbyt miękkiego peelingu na miejscach o twardszej skórze – nie uzyskamy wyczekiwanych efektów. Wniosek jest więc taki: należy posiadać kilka peelingów dostosowanych do różnych części ciała.