3 zachowania żywieniowe, które posłużą naszemu zdrowiu

Nie da się ukryć, że na nasze zdrowie ma wpływ nie tylko to, co jemy, ale również to, w jaki sposób jemy i jakie mamy zachowania żywieniowe. Aby zawsze czuć się zdrowo, lekko i witalnie, powinniśmy skupiać się na kilku podstawowych kwestiach.

Jedzenie to jedna z największych przyjemności w życiu. Przychodzi jednak taki czas, że na żołądku zaczyna robić nam się ciężko. To znak, że czas na zmiany i refleksję nad własnymi nawykami żywieniowymi oraz zachowaniami. Co powinniśmy robić, by zachować dobre zdrowie? Jakie powinniśmy wykształcić w sobie nawyki?

Często niełatwo jest zmienić coś, co trwa już jakiś dłuższy czas. Zmiany jednak nie muszą być rewolucyjne, a drobne i na co dzień możliwe do wprowadzenia przy niewielkim wysiłku.

Oto 3 zachowania żywieniowe, które na pewno wpłyną korzystnie na nasze zdrowie:

 

  1. Codziennie pijemy wodę!

woda z miętą i limonkąDietetycy są zgodni – powinniśmy codziennie pić przynajmniej półtora litra wody. Najlepiej zaczynać jest dzień szklanką ciepłej wody, i tak samo go kończyć. Rankiem warto jest napić się wody na pusty żołądek, przed śniadaniem. Wtedy mamy pewność, że wypłucze ona resztki pokarmów, uzupełni niedobory powstałe w nocy oraz wzmoże poranny metabolizm. Mówi się również, że picie wody rozbudza mózg do działania, dlatego w pracy warto popijać letnią wodę.

  1. Jemy śniadania!

śniadanieNie bez powodu śniadania nazywa się najważniejszymi posiłkami w ciągu dnia. Dodają nam one energii na cały dzień i potrafią nawet sprawić, że nasz nastrój będzie lepszy! Jeśli jednak i to kogoś nie przekonuje – śniadanie zapewnia lepsze efekty w procesie odchudzania. Dzięki niemu żołądek ma co trawić od samego rana, a metabolizm jest poruszony i organizm nie musi odkładać tłuszczu.

  1. Jemy różnorodnie i ciekawie!

owoceNie powinniśmy w żadnym wypadku zamykać się na jedną określoną gamę produktów. Skutkować to może niedoborem witamin z innej grupy oraz hiperwitaminozą grupy, którą akurat spożywamy. Należy pamiętać też, że te same produkty innych marek mogą różnić się między sobą składem i zawartością minerałów. Dlatego warto jest próbować różnych wyrobów i dawać naszemu organizmowi możliwości wchłaniania nowych wartości odżywczych.