Jak dobrać pilniczek do naszych paznokci?

paznokcie

Często jest tak, że zastanawiamy się, dlaczego nasze paznokcie – mimo dużej pielęgnacji i dbania o nie – po prostu zaczynają pękać lub się rozdwajać. Okazuje się, że jedną z najpopularniejszych przyczyn słabej kondycji paznokci jest zły wybór pilniczka.

Używasz odżywki, często malujesz paznokcie, dbasz o nie i łykasz witaminy, a mimo wszystko one wciąż się łamią i rozdwajają? Zwróć uwagę na pilniczek, jakiego używasz. Możliwe, że źle dobrałaś jego rodzaj do swoich paznokci. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, zapoznaj się z tym krótkim poradnikiem, który podpowie Ci, którego z pilników powinnaś używać: szklanego, metalowego, a może papierowego?

  • PILNIK PAPIEROWY

lakiery i pilniki do paznokciUżywanie pilnika wykonanego w całości z papieru zaleca się paniom o wszystkich rodzajach paznokci. Są to pilniki uniwersalne, a stosuje się je głównie do formowania nowych kształtów naszych pazurków oraz do ich skracania. Pilniki papierowe są najtańsze na rynku, ale również są najkrócej żywotne. Zużywają się dość szybko. Warto pamiętać również, że w efekcie swoich działań mogą one rozdwoić płytkę paznokcia. Wśród nich rozpoznać możemy pilniczki na tak zwanej piance, które na przestrzeni ostatnich lat stały się bardzo popularne.

  • PILNIK METALOWY

malowanie paznokciPilniki metalowe należą do pilników najtwardszych, dlatego też ich używanie zaleca się wyłącznie osobom, których paznokcie są mocne, grube i twarde lub po prostu – noszą tipsy. Pilniki metalowe z pewnością mogą posłużyć przez wiele miesięcy (a może nawet i lat!). Osoby o łamliwych i cienkich pazurkach muszą sobie jednak odpuścić ich stosowanie. Mogą bowiem narazić się na zniszczenie płytki, rozdwojenia oraz małe ranki, które później będzie trzeba leczyć.

  • PILNIK SZKLANY

pomalowane paznokcieMówi się, że pilniki szklane są przeznaczone dla osób o bardzo delikatnych paznokciach. I nic w tym dziwnego. Pilniczki tego typu mają bardzo małe ziarna, dlatego też nie nadają się do stosowania na paznokciach grubych. Służą one raczej do poprawek kosmetycznych, wyrównywania krawędzi paznokci czy powolnego nadawania im naszego wymarzonego kształtu. Warto zainwestować w tego typu pilnik. Na pewno sprawdzi się on lepiej od papierowego.