Jak poprawić wygląd skóry latem?

Piękna, gładka i pełna blasku skóra to coś, co chciałaby uzyskać chyba każda z nas. Nie każda jednak wie, jak tego dokonać. Okazuje się, że jest kilka dróg do tego, żeby poprawić jakość swojej skóry latem, mimo że to dla niej trudny okres. W dzisiejszym artykule porady!

Lato to dla skóry czas prawdziwej udręki. Ostre słońce, suche powietrze, brak dostatecznego nawilżenia i natłuszczenia mogą dać się we znaki nawet najbardziej zahartowanym z nas. Można jednak szybko zadziałać i nie pozwolić naszej skórze na utratę jędrności i blasku.

Wystarczy zrobić to w 3 krokach!

Stosuj peelingi!

Powszechnie mówi się, ze latem nie powinno się wykonywać peelingów. I w gruncie rzeczy jest to prawda. Jednak tylko niektóre kwasy nie nadają się do stosowania podczas letnich peelingów. Mowa tu o kwasie salicylowym, glikolowym oraz pirogronowym.

Jeśli więc chcesz, aby peelingi letnie nie szkodziły Twojej skórze, a wręcz przeciwnie – wspomagały ją i ratowały przed wysuszeniem i przebarwieniami – zastosuj peeling z kwasem mlekowym lub azelainowym.

Używaj dobrych filtrów na słońce!

Jak wiadomo – latem najbardziej czynny wpływ na naszą skórę ma słońce oraz jego – często ostre – promienie. Co ciekawe – mogą zaatakować nie tylko na pełnym słońcu, ale również w cieniu, czy w pomieszczeniach. Aby uniknąć ich zdradliwego wpływu, wystarczy korzystać z dobrych kremów z filtrem.

Promienie słoneczne mają działanie starzejące naszą skórę. Dlatego używajmy co najmniej filtrów 30 SPF. Optimum natomiast o 50 SPF.

Udaj się na zabiegi kosmetyczne do kliniki!

Aby jednak mieć pewność, że zadbamy o naszą skórę właściwie – zwróćmy się o pomoc do profesjonalistów. Najlepiej wykonywać zabiegi kosmetyczne w Warszawie, gdzie odnajdziemy najbardziej doświadczone kliniki w kraju (np. https://www.klinikaambroziak.pl).

Możemy poddać się zabiegom ujędrniającym skórę, odżywiającym ją czy nawilżającym. Dużym powodzeniem cieszy się również model OBAGI medical, w którym to specjaliści stworzą kosmetyki specjalnie spersonalizowane do naszego rodzaju skóry i jej problemów. To świetna opcja na lato!