Jak uporać się ze śladami po trądziku?

Trądzik jest utrapieniem wielu osób na całym świecie. Problem ten nie dotyka wyłącznie osób młodych znajdujących się w okresie dojrzewania. Schorzenie to może dotyczyć każdego i to niezależnie od wieku czy płci. Przyczyn rozwoju tej choroby jest wiele. Niestety nie ma jednej uniwersalnej metody leczenia, a całkowite pozbycie się trądziku jest zwykle trudnym zadaniem. Nieestetyczne zmiany są powodem obniżonej pewności siebie i kompleksów. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Jakie zabiegi ma do zaoferowania i co z ich skutecznością?

Medycyna estetyczna kontra trądzik

Niektóre osoby walczą z trądzikiem przez wiele lat, z większymi lub mniejszymi efektami. Zwykle jest tak, że leczenie jest pełne wzlotów i bolesnych upadków. Trądzik ma to do siebie, że powraca, jeśli nie znajdzie się prawdziwego powodu i nie usunie się przyczyny choroby. Zwykle leczenie jest objawowe i polega na stosowaniu antybiotyków: doustnych i zewnętrznych. Popularnymi lekami są te z grupy tetracyklin, których stosowanie wiąże się z wieloma dodatkowymi skutkami ubocznymi. Za granicą bardzo popularne jest stosowanie pochodnych witaminy A typu Izotek, co jest bardzo inwazyjną metodą, niegwarantującą pozbycia się problemu. Nawet jeśli powstawanie nowych zmian zostanie zahamowane, to pozostajemy z licznymi powikłaniami potrądzikowymi w postaci blizn i przebarwień, które jest ciężko usunąć. Konieczne jest sięgniecie po broń wyższego kalibru. Tutaj kłania się medycyna estetyczna i oferowane przez nią zabiegi. Ich wybór uzależniony jest to nasilenia i głębokości stanu zapalnego. Nie bez znaczenia jest także czas rozpoczęcia leczenia.


Do pozbywania się nieestetycznych blizn potrądzikowych służy laser frakcyjny, który emituje wiązkę światła o konkretnej długości. Gdy światło lasera dotrze do skóry, następuje jej podgrzanie i powstawanie mikro uszkodzeń, co stymuluje procesy regeneracyjne. Oczywiście na próżno jest liczyć na to, że już po pierwszym zabiegu nasza skóra będzie wolna od blizn.

Konieczne jest wykonanie kilku zabiegów z odstępami czasowymi. Nie można używać lasera frakcyjnego codziennie czy też co tydzień. Trzeba poczekać cierpliwie od dwóch do nawet pięciu tygodni. Wszystko zależy od kondycji skóry. Chociaż zabieg jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych, to jednak mogą pojawić się pewne niepokojące zmiany w postaci pęcherzów czy odbarwień. Jest to jednak całkowicie naturalnym zjawiskiem, a objawy te ustępują samoczynnie. Cały zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Do spłycenia blizn potrądzikowych i przebarwień na skórze stosuje się także peelingi chemiczne/mechaniczne.

Więcej znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/