Jakich kosmetyków użyć do oczyszczenia rzęs?

kobieta z przedłużonymi rzęsami

Odpowiednia higiena rzęs przed zabiegiem przedłużania zagwarantuje nam udaną aplikację i trwały efekt. Kleje bowiem wiążą sztuczne rzęsy z naturalnymi tylko wtedy, gdy te nie są tłuste ani pomalowane tuszem. Jakich kosmetyków używają stylistki, zanim zaczną doczepianie?

Nie da się ukryć, że za sukcesem zabiegu przedłużania czy zagęszczania rzęs stoi dobre przygotowanie rzęs naturalnych Klientek. Stylistki używają do tego wielu różnych specyfików, z których trzy dzisiaj przybliżymy. Okazuje się, że podstawową higienę można nimi zapewnić.

Oto, co jest potrzebne, by odpowiednio oczyścić naturalne rzęsy przed doklejaniem:

  • Szampon do rzęs w piance

kosmetyk i akcesoria do przedłużania rzęs

Idealnym wynalazkiem do tego, by zmyć makijaż, pozbyć się martwego naskórka i oczyścić skórę, jest szampon w piance. Jego aplikacja jest naprawdę prosta i przyjemna. Nie powoduje on żadnych zmian skórnych, ani alergicznych. Poleca się jego stosowanie w każdym gabinecie kosmetycznym. Należy jednak pamiętać, by wybierać tylko i wyłącznie produkty sprawdzone i wysokiej jakości, od znanych producentów. Warto zapoznawać się z etykietami i stawiać na szampony pozbawione parabenów ani żadnych składników natłuszczających.

  • Cleaner – odtłuszczamy

Kolejnym ważnym w kosmetycznym kuferku kosmetykiem jest cleaner – preparat stosowany przez stylistki do odtłuszczania rzęs. Jak wiadomo – nasza skóra wytwarza łój i tłuszcz, przez co staje się zatłuszczona. Klej niestety nie zwiąże nam powierzchni tłustej. Cleanera używa się na waciku, delikatnie wycierając nim powiekę aż do rzęs.

  • Primer – zwiększamy przyczepność

Na sam koniec przygotowywania Klientki, a przed rozpoczęciem doklejania sztucznych włosków, należy użyć primera. Ma on charakter bazy podkładowej, której używa się po to, by włoski lepiej się kleiły. Primery przyjmują zazwyczaj formę bezbarwnego płynu, który dodatkowo zapobiega powstawaniu różnorakich grudek, wybrzuszeń oraz niejednolitości.

Jak widać – do podstawowej higieny przedzabiegowej mogą posłużyć nam wyłącznie te trzy wyżej opisane kosmetyki. W każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym powinny znaleźć one swoje miejsce.

Sprawdź inne preparaty przedzabiegowe wysokiej jakości na: https://www.amazinglashes.pl/kosmetyki